Kam pievērst uzmanību advokāta meklējumos

Ideālā pasaulē tev nekad nevajadzētu izmantot advokāta pakalpojumus, jo valsts un pārējie sabiedrības locekļi ievērotu tavas tiesības. Taču tas drīzāk ir utopisks sapnis, nevis realitāte. Dzīvē mēdz būt dažādas situācijas, un dažkārt ir nepieciešams aizstāvēt savas tiesības. 

Protams, izburties cauri likumiem ne visiem ir pa spēkam, tāpēc ieteicams vērsties pie profesionāļa, kurš labi pārzina to kārtību. Uzzini, kam ir svarīgi pievērst uzmanību, meklējot juristu.

Izproti savu problēmu

Lai atrastu sev piemērotu advokāta, svarīgākais ir izprast, kāda ir tava problēma. Tiesību akti ir ļoti plašs jēdziens. Lielākoties juristi ir specializējušies kādā noteiktā jautājumā, jo ir teju neiespējami būt ekspertam itin visā. 

Piemēram, ja tavas grūtības ir saistītas ar uzņēmuma darbību, tev, visticamāk, jāmeklē korporatīvais jurists. Ja meklē palīdzību jautājumos, kas skar tavu ģimeni, tad labāks būs jurists ģimenes lietās.

Noskaidro, kāda ir advokāta pieredze

Atbilstošs pieredzes līmenis ir viens no svarīgākajiem kritērijiem jurista izvēlē. Ja tevis noskatītais speciālists nekad nav sadarbojies ar bāriņtiesu, tad, visticamāk, viņš nebūs liels palīgs lietā, kas saistīta ar iestādes darbību.

Apzinies savu budžetu

Kādā brīdī lēmuma pieņemšanu neizbēgami ietekmēs tavs budžets. Kopumā jāteic, ka advokāta pakalpojumi var būt ļoti dārgi. Tas, protams, ir atkarīgs no speciālista pieredzes un piedāvātajiem pakalpojumiem, taču kopumā jārēķinās, ka tas nebūs lēts prieks. 

Tieši tāpēc ir svarīgi jau laikus uzzināt, kāda ir jurista stundas likme. Tāpat atceries pavaicāt, kādus papildu izdevumus vēl vari sagaidīt par tavas lietas izskatīšanu (piemēram, pasta, kopēšanas izdevumi).

Latvijā ir gana daudz profesionālu juristu. Ja uzreiz neizdodas atrast sev tīkamu speciālistu, nemet plinti krūmos! Lai panāktu vēlamo rezultātu, advokāta meklējumi var aizņemt ilgu laiku, taču tas ir to vērts.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *